نوع خبر 
 
 
نشست مشترک حوزه معاونت سما واحد آیت ا.. آملی
 نشست مشترک حوزه معاونت سما واحد آیت ا.. آملی با رییس سازمان فنی و حرفه ای شهرستان آمل
دکتر علیرضا امانی معاونت دانشگاه و رییس مرکز آموزشی فرهنگی سما واحد آیت ا.. آملی با مهندس خالقی رییس سازمان فنی و حرفه ای شهرستان آمل دیدار و گفتگو نمودند.
در این دیدار که با هدف همکاری های لازم در راستای توسعه و ترویج آموزش فنی و حرفه ای و هم سو سازی با تحصیلات دانشگاهی انجام شددکتر امانی معاونت دانشگاه گفتند،آموزشکده ها و مدارس سما تحت نظر دانشگاه آزاد به امر مهم تعلیم و تربیت مشغول هستند و به جرات می توان گفت که این مراکز از مهد کودک تا دانشگاه برای جامعه هدف خود برنامه دارند.
امانی با بیان اینکه تربیت نیروی متخصص آچار به دست و کارآفرین یکی دیگر از اولویت ها و اهداف مهم این سازمان است گفت: خوشبختانه تعداد زیادی از فارغ التحصیلان این مرکز، تحت اساتید مدعو، و صنعت گران و کارآفرینان موفق در شهرستان مشغول فعالیت هستند.
ایشان با اشاره به فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب در خصوص ترویج فرهنگ فن وحرفه در بین جوانان به جای مدرک گرایی گفتند، تربیت نیروی ماهر و پرورش تکنسین های آچار بدست را از اهداف اصلی سازمان سما دانسته که این امر را با همکاری و برگزاری دوره های مشترک فی مابین سازمان سما و سازمان فنی و حرفه ای کشور محقق دانستند.
مهندس خالقی رییس ساز مان فنی و حرفه ای آمل نیز بر اجرای طرح تهیه الگوی هدفمند آموزش با توجه به نیاز بازار کار به عنوان یکی از برنامه های این اداره خبر داد و بر تلاش مجموعه آموزش فنی و حرفه ای جهت تربیت نیروی ماهر مورد نیاز بازار کار در سال اقتصاد مقاومتی، تولید – اشتغال تاکید نمود.
در پایان مهندس خالقی، اهمیت آموزشهای مهارتی را درراستای اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی پر اهمیت خوانده وتشکیل شورای مهارت با حضور اساتید دانشگاه و سازمان فنی و حرفه ای و دستگاه های اجرایی را امری ضروری دانستد.
دوشنبه 22 خرداد 1396  10:38

آخرين تاريخ بازديد : دوشنبه 2 مهر 1397  15:34:22
تعداد بازديد از اين خبر : 3186
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
نظر