دیدار با خانواده شهید شاخص علیرضا عبداللهی

۲۱ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۳:۳۲ کد : ۶۶۶ اخبار
تعداد بازدید:۳۰
آیین تجلیل از خانواده شهید شاخص علیرضا عبداللهی با حضور ریاست دانشکده سماآمل ،کارکنان دبستان دخترانه سماآمل و جمعی از مسئولین اداره بنیاد شهید و آموزش پرورش شهرستان به مناسبت سالروز شهادت وی برگزار شد.

روزبه نصیری آملی ریاست دانشکده سما در دیدار با  مادر و اعضای خانواده شهید علیرضا عبداللهی گفت: شهید جان خود به‌عنوان برترین و محبوب‌ترین سرمایه‌ دنیوی را نثار آرمانی می‌کند که معتقد است زنده ماندن و بارورشدن آن به سود بشریت است.وی اظهار کرد: قطعاً یاد شهدا برای تمام تاریخ زنده است و وظیفه ما این است که بقای مکتب و راه شهدا را به‌صورت یک واجب دنبال کنیم.

روزبه نصیری آملی ادامه داد: مادران و پدران شهدا طلایه‌داران احیای یاد و نام شهید هستند و هرفردی وقتی وارد منزل شهیدی می‌شود، تصویرها و فضای منازل شهید چشم‌نواز و روحیه‌بخش است.

نصیری با بیان اینکه دبستان دخترانه ابتدایی سمای آیت‌الله آملی امسال، شهید علیرضا عبداللهی را به‌عنوان شهید شاخص معرفی کرده است، مطرح کرد: در طرح ابلاغی آموزش و پرورش تمام کادر مدرسه، معلمان و دانش‌آموزان تلاش می‌کنند تا این شهید شاخص را در طول سال تحصیلی الگوی خود قرارداده و در معرفی ابعاد شخصیتی شهید تلاش کنند.

وی بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در سال‌های اخیر پرچم‌دار برگزاری برنامه‌های کیفی فرهنگی به‌ویژه در عرصه جهاد و شهادت در حوزه دانشگاهی بوده است و مدارس سما نیز در همین راستا اقدامات مؤثری انجام داده‌اند.

نصیری با تأکید بر برخی از کرامات شهید عبداللهی گفت: هر شهید مانند ستاره‌ای درخشان است که توسل و توجه به این اختران تابناک با عنایت و خواست خداوند متعال گره‌های زیادی را می‌گشاید، کسی که به شهدا و ائمه معصوم(ع) توسل و به خداوند متعال توکل کند در زندگی بن‌بستی ندارد.

در این دیدار که به مناسبت سالگرد شهید علیرضا عبداللهی و به مناسبت روز تکریم از مادران شهید با حضور جمعی از مسئولان آموزش پرورش، بنیاد شهید و ایثارگران و بسیج دانش‌آموزی و دبستان دخترانه سمای دانشگاه آزاد اسلامی آیت‌الله آملی برگزار شد، یکی از دانش‌آموزان با قرائت متنی از تلاش‌های مادر شهید تجلیل کرد و تمثال شهید حاوی توصیه‌های اخلاقی شهید عبداللهی نیز به خانواده‌اش تقدیم شد.

 

کلید واژه ها: سما آیت الله آملی سما آمل شهید علیرضا عبداللهی مراسم تجلیل


نظر شما :