بزرگداشت بسیجی مدافع حرم و شهید مدافع سلامت مهدی فرزانه دانش آموخته دانشکده سما دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت ا...آملی

۱۶ مهر ۱۳۹۹ | ۲۱:۲۴ کد : ۵۲۲ اخبار
تعداد بازدید:۲۹۳
امام جمعه آمل در آیین بزرگداشت اولین شهید مدافع سلامت شهرستان آمل در دانشکده سماآمل گفت:در دانشگاه آزاد اسلامی آیت الله آملی به ریاست دکتر سید احمد شهیدی و دانشکده سما این د انشگاه به ریاست دکتر روزبه نصیری اقدامات مناسب و کارنامه بسیار مورد قبولی در این عصر کرونا در شهرستان آمل داشته اند که ویژه تشکر می کنم.

سید جلیل مرتضوی با بیان اینکه شهید فرزانه خود از خانواده ایثار گر و شهید بوده است تصریح کرد : پدر بزرگ مهدی فرزانه شهید و پدرش از جانبازان شهرستان هستند و خودش هم بارها به عنوان مدافع حرم به کشور سوریه اعزام شد و درنهایت هم در راه دفاع از سلامت مردم شریف جان به جان آفرین تسلیم کرد .

مرتضوی با تاکید بر اینکه مدافعان امنیت،  مدافعان سلامت و یادگاران دفاع مقدس درس های بزرگی به ما داده اند تصریح کرد : درس بزرگ آنها این است که انسان متعالی عزیزترین دارایی خود که جانش است را با علم و آگاهی  بر خطرناک بودن  برای آرمان و هدف والای انسانی اش که از فطرت خداجویش برانگیخته شده است نثار می کند .

وی باتجلیل از ایثارگری کادر درمان در روزهای سخت کرونا در آمل و یاد آوری از خود گذشتگی های شهید دکتر طهماسبی رییس فقید بیمارستان امام خمینی آمل و شهید فرزانه مطرح کرد : ما باید قدردان ایثارگری و فداکاری و از خودگذشتگی شهدا و خانواده این عزیزان باشیم.

امام جمعه آمل با اشاره به فرمان رهبر انقلاب برای کمک مومنانه در عصر کرونا تصریح کرد : مقام معظم رهبری مانند همیشه با تدبیر و دور اندیشی بلندشان، کشور را از یک بن بست نجات دادند و اگر نبود این کمک های مومنانه و پویشهای مردمی که با اذن رهبری به راه افتاد، معلوم نبود چه اتفاقاتی رخ می داد .

 دکتر سید احمد شهیدی رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت ا...آملی با خوش آمد گویی به مسوولان ادارات و نهاد های شهرستان آمل بیان کرد: ما در مقابل عظمت، بزرگی و روح بلند خانواده شهید مدافع سلامت، مهدی فرزانه باید سر تعظیم فرود بیاوریم، به رسم ادب از طرف مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت ا...آملی و مجموعه سما که این افتخار را داشته است  که شهید فرزانه دانش آموخته این دانشگاه باشد، شهادت این بزرگوار را به خانواده محترم شهید مهدی فرزانه تبریک و تسلیت عرض می کنیم .

شهیدی مطرح کرد : زمانی که در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی قرار داشتیم بیانیه گام دوم انقلاب از سوی مقام معظم رهبری صادر شد و اهمیت  پشت سر گذاشتن این چهل سال و دور نمایی که برای گام های بعدی انقلاب برای ما ترسیم کردند مشخص شد.

وی ادامه داد : امثال چهلمین سالگرد گرامیداشت دفاع مقدس مردم شهید پرور ایران را پشت سر گذاشتیم وبا کوله باری از تجربیات این واقعه عظیم تاریخ معاصر، امروز در عرصه دفاعی خودکفا شده ایم و با تجهیزات و سلاح های پیشرفته ساخت داخل کشور از مرز هایمان پاسداری می کنیم .

شهیدی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان و کشور عزیزمان ایران مطرح کرد : مدافعان سلامت با همان روحیه که از دفاع مقدس برایمان به یادگار مانده است در عرصه سلامت  با روحیه ازخودگذشتگی، جانفشانی کردند و حماسه آفریدند .

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت ا...آملی  گفت : ما وظیفه داریم همانگونه که قدردان ایثاگری خانواده شهدا و یادگاران دفاع مقدس هستیم از مدافعان سلامت که دوباره جان خود را کف دست قرار دادند و در خدمت رسانی به ملت شریف و عزیز ایران اسلامی از هیچ کوششی فرو گذار نکردند قدرشناسی کنیم و دست تک تک این عزیزان را به گرمی می فشاریم و می بوسیم.

شهیدی با اشاره به جمله ماندگار سردار شهید حاج قاسم سلیمانی تصریح کرد : ما ملت امام حسین هستیم فقط یک شعار نیست بلکه بارها و بارها در عرصه های مختلف در نظام اسلامی به منصه ظهور رسیده است .

در این مراسم از پدر و مادرمهدی فرزانه دانش آموخته دانشکده سما واحد آیت الله آملی بسیجی مدافع حرم و شهید مدافع سلامت و فرزند این شهید به طور جداگانه با اهدا لوح تقدیر و تندیس تجلیل شد .

همچنین از دکتر فرامرز اکبری رییس شبکه بهداشت و درمان آمل به نمایندگی از کادر درمان و جامعه پزشکی، عباس اقوامی مدیر بسیج جامعه پزشکی  به نمایندگی از نیرو های داوطلب مبارزه با کرونا در بیمارستان ها ، شکری مسوول راه اندازی کارگاه تولید ماسک شهید رضا حاجی زاده به خاطر تولید 400 هزار ماسک و توزیع بین مردم تجلیل شد .

کلید واژه ها: سما آیت الله آملی دفاع مقدس مدافع سلامت دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت الله آملی مهدی فرزانه روزبه نصیری آملی سیداحمدشهیدی سید جلیل مرتضوی


نظر شما :