نشست و هم اندیشی بایدها و نبایدها دانشگاه اسلامی در دانشکده سما آیت الله آملی برگزار شد

۱۰ تیر ۱۳۹۹ | ۰۷:۳۷ کد : ۴۵۰ اخبار
تعداد بازدید:۱۵۴
نشست و هم اندیشی حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی امام جمعه آمل ،دکتر سید احمد شهیدی رییس دانشگاه آزاد و روزبه نصیری سرپرست دانشکده و کارکنان و اساتید دانشکده سما برگزار شد.

امام جمعه با تجلیل از زحمات رییس دانشگاه آزاداسلامی واحد آیت الله آملی و رییس دانشکده سما آیت الله آملی مطرح کرد: عنوان این نشست سخن از بایدها و نبایدها ی یک دانشگاه اسلامی است.

اولین موضوع می تواند استفاده از فرصت ها در یک مجموعه علمی باشد.

وی با بیان اینکه امام صادق از فرصت های پیش آمده در زمان خودش که مصادف با خلفای بنی امیه و بنی عباس بود بیشترین استفاده را برده است ، تصریح کرد: رفتار امام صادق در تربیت شاگردانش می تواند بهترین الگو برای نشان دادن بایدها و نبایدها در یک دانشگاه اسلامی باشد.

امام جمعه آمل با اشاره به اینکه اسلام دینی است که برای همه ابعاد دارای هدف است تصریح کرد: دانشگاه اسلامی هم باید دارای اهداف و چشم انداز برای آینده خود باشد.

در اسلام فقط عالم بودن یعنی صاحب دانش بودن کافی نیست بلکه علاوه بر آن و در کنار آن باید شاهد تعالی انسان از نظر تقوا و اخلاق نیز باشیم.

وی با اشاره به رویکرد انتقاد پذیری امام صادق (ع) مطرح کرد: ایشان با روی باز به سوالات و شبهات و در برخی موارد حتی به توهین ها و ناسزاها با سعه صدر و به صورت منطقی و عالمانه پاسخ می دادند.

مرتضوی ادامه داد: یک دانشگاه اسلامی باید دانشگاهی مبتنی بر مبانی اصول و قواعد اسلامی همراه با مقتضیات اجتماعی روز باشد.

امام جمعه آمل مطرح کرد:دانشگاه باید پاسخگوی سوالات مختلف علمی و اخلاقی برای دانشجویان و برای جامعه باشد.

سرپرست دانشکده سما وامور مدارس دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت الله آملی با اشاره به اینکه سلسله نشست های هم اندیشی با حضور اندیشمندان از ضروریات یک دانشگاه پویاست تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی طلایه دار تحقق یک دانشگاه اسلامی در کشور است و این دانشگاه با نظر بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی امام راحل (ره) راه اندازی شد و اکنون با راهبری و هدایت رهبر فرزانه انقلاب اسلامی آینده ای روشن را پیش روی خود دارد.

وی با بیان اینکه همه مسوولان این دانشگاه در سالهای اخیر تلاش می کنند تا مولفه های یک دانشگاه اسلامی در دانشگاه آزاد محقق شود مطرح کرد: امروز در این نشست با هدف تبیین باید ها و نباید ها ی یک دانشگاه اسلامی از امام جمعه فاضل شهرستان آمل برای سخنرانی دعوت کردیم که با بیانات ایشان این نشست هم اندیشی برگزار شد.

کلید واژه ها: سما آیت الله آملی روزبه نصیری آملی امام جمعه آمل سیداحمدشهیدی سید جلیل مرتضوی امام جعفر امام صادق


نظر شما :